'cause sometimes to stay alive you got to kill your mind

17. srpna 2015 v 12:39 | Effy
Nevěřila bych že to někdy řeknu, ale opravdu: těším se na podzim, těším se na zimu.
Obvykle to bejvá dost depresivní období, teď se ale nemůžu dočkat dní, kdy si zalezu do postele s horkým čajem v ruce a po domě bude vonět skořice.
Po krásných tropických dnech je dnes KONEČNĚ krásné, uplakané počasí. Moje kočka spí vedle na gauči a já si tu sedím s notebookem položeným na nohách a horkým kakaem na stole. Tomuhle se říká dokonalost.

1. září moje sestra dostane klíčky od jejich vlastního bytu a tak už tady budu jen já a rodiče, což bude ROZHODNĚ velká změna. Sice se na to těším, no na druhou stranu si tak nějak užívám pár posledních dnů, kdy s námi ještě bydlí sestra, její kluk a malej Dejvid.
No a nevím co to se mnou je, ale najednou příchod školy vnímám docela pozitivně. Příchod školního stresu se mi líbí.

Včera jsem šla poprvé v životě na nedělní mši, protože byla ve starém, již nevyužívaném kostele v našem malém lese. Byla to nějaká speciální mše spjatá se slavnostmi, tak jsem se se sestrou vyšplhala lesem na kopec (při čemž jsem před sebou tlačila kočár s Davidem, uf!) a pozorovala všechny křesťany, jak naslouchají slovům faráře, a jak dělají vše co mají. Vstanou, pokleknou, modlí se - jistě je na tom něco k obdivu, no já pokřtěná nejsem a ani nechci.

.

Odpoledne jsme jeli se sestřenkou do jedný vesnico-městečka, kde byli nějaký slavnosti, tak jsem si v tom horku koupila vějíř a spokojeně si odjela domů, haha.

Večer jsem napsala P, jestli nechce přijet. Jelikož jsme teď byli dost zaneprázdnění - já byla v Maďarsku, Holandsku nebo jednoduše furt někde a on měl dost práce s chystáním slavností, dlouho jsme se neviděli. A tak přijel. Hrozně dlouho jsme bloudili uličkami města, které mi najednou připadalo klidné a pěkné. Ve městě se slavilo, hrála hudba a tak jsme tam šli. Potkali jsme pár friends, pokecali, dali si fofolu u R (možná si ho ještě někdo pamatuje - věčně zhulenej kluk, kterýmu matika zrovna nejde, takže když jsem ho viděla ve stánku, přišlo mi to hrozně vtipný). Nějak nás tam nic nedrželo a tak jsme šli zase dál. Bylo to fajn, víc než fajn.
Po dlouhé době, když jsem se už konečně dostala do postele a usínala, usmívala jsem se. Nevěřila bych, že tohle ještě dokážu cítit..

Untitled

To je snad všechno, co jsem za poslední dobu chtěla napsat. Do konce prázdnin se chci ještě kouknout na nějakej ten zámek, a hlavně jít konečně ven s jednou kamarádkou a Thevem. To by bylo fajn. S Thevem to od doby, co přišel P, šlo do háje. A upřímně jsem si myslela, že se mnou už nikdy nepromluví, protože mě nenávidí. Teď se zdá ale všechno fajn, a i když je to hroznej blbeček, mám ho furt ráda.
No a potom příjde škola, která mě možná zabije, ale to nevadí. S mamkou se kouknem na nějakej zájezd třeba do Francie, nebo možná do Holandska, uvidíme.

Mějte se krásně, smějte se, tancujte, zpívejte, množte se, vaše Effy
 


Komentáře

1 jay jay | Web | 17. srpna 2015 v 14:46 | Reagovat

musím uznať, že napriek tomu, ako milujem leto, slnko a teplo, toto počasie mi teraz sadlo. síce som celý deň neskutočne ospalá, ale aspoň je nejaký chill out.
to rozhodovanie, s kým budeš a s kým nie, som nezažila, ale viem si predstaviť, aké je to potom zložité.. všetci len nadávajú na toho druhého, ani si neuvedomujú, že dokonca aj ten rozhodujúci sa človek to nemal práve najľahšie. je fajn sa potom s ním znovu baviť, niekedy možno ani netreba vedieť úplne presne, ako to s vami je..

2 Effy Effy | 17. srpna 2015 v 15:26 | Reagovat

[1]: já taky miluju léto - teplo, vodu, slunce a to všechno (navíc je to taky jediný období, kdy se tolik neklepu zimou :D), ale když celý den prší a je to taková ta pěkná pohodička, je to super.
náš vztah s Thevem nešel nikdy úplně pojmenovat, a vlastně si nejsem jistá vůbec ničím, co se jeho týká. ale to je možná dobře..

3 alie alie | Web | 18. srpna 2015 v 3:00 | Reagovat

tiež sa uz neviem dočkať zimy. posledné dni tu boli  štyridsiatky , teraz uz konečne dážď ale aj tak by som prijala ešte aj -20 a sneh s otvorenou náručou  :D
ja som aj pokrstená a som z kresťanskej rodiny ale nejak som časom na to prestala veriť a tak som v kostole uz  vazne aj zodva roky nebola,...

4 Ginny . Ginny . | Web | 18. srpna 2015 v 12:12 | Reagovat

Já mám z podzimu a zimy strach . Nevim přesně z čeho , ale něco mě na tom děsí . Vždycky je to v tomhle chladnym období horší .. kdo ví , čim to je .
Notebook a horký kakao v posteli je největší dokonalost ! ♥
Na mše sem musela chodit , když sem byla mladší . Teď už mám naštěstí rozum a dokážu se rozhodnout sama co chci a co ne . Pokřtěná sice sem , ale nějak nevim k čemu , stejnak sem satan . (lol) :D
Zájezd do Franice , nebo vůbec kamkoliv , ti moc závidim :P Kdybych měla prachy hned bych někam zase vyrazilaaa )))

5 shakinghands shakinghands | 18. srpna 2015 v 15:43 | Reagovat

[3]: přesně :D já sice měla bejt pokřtěná stejně jako moje ségry, ale farář s tim měl nějakej problém (asi jsem satan nebo tak něco), a abych byla upřímná, jsem ráda. do kostela jdu tak maximálně na půlnoční s otcem, jinak ne.

[4]: Pro mě bejval podzim a zima dost špatný období, vlastně ani nevím proč. Ale teď se na to fakt těším, hah. No uvidíme, jak to bude :)

6 Zzz Zzz | Web | 22. srpna 2015 v 13:32 | Reagovat

Je to zvláštní, ale já se na podzim a zimu neskutečně těším, ikdyž léto z celého srdce miluji. Dokonce se těším i do školy. :D
Já jsem byla na nedělní mši dvakrát asi před pěti lety. Bylo to zajímavé to pozorovat a naslouchat, ale křesťankou bych být nemohla.
Do Francie nebo do Holandska bych jela hned. Nikdy jsem tam nebyla. (tedy, když nepočítám google mapy :DD)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama