Prosinec 2015

playlist 23:33. (last day 2015)

31. prosince 2015 v 23:33 | Effy
Minulej rok jsem sestavila playlist písní pro rok 2014, který jej měly vystihovat. Tento rok to udělám trošku jinak.

Rok 2015 byl pro mě dost stresující.
Když jsem ve stresu, jsem ten typ člověka, co potřebuje hudbu. Hodně hudby.
Proto jsem pár minut před začátkem roku 2016 sestavila playlist písní, který mi jemně bude připomínat rok 2015, a zároveň by mi mohl pomoct v nadcházejícím roku.

S hudbou je snazší se usmívat, smát se, učit se biologii, uklízet, přejídat se chlebíčky a srát na to špatný, protože kurva, dneska bude skvělej den! ♥
Rok 2015. /your past NEVER defines your future.

31. prosince 2015 v 15:04 | Effy
Pozn.: uvědomuju si, že článek je šíleně dlouhej,
je napsanej spíš jako takový shrnutí pro mě. Číst ho nikdo nemusí :)

- - -
page 365 of 365.
this is it.
- - -

Poslední článek v roce 2014 končil otazníkem. Neměla jsem tušení, co přijde. Teď je konec roku 2015. Dlouho jsem přemýšlela nad tím, co do tohodle článku napsat. Věděla jsem, že se toho hodně změnilo. Věděla jsem, že jsem se hodně změnila já sama. Ale co je vlastně konkrétně jinak ?

Celej zatracenej rok 2015 jsem nebojovala s ničím jiným než se sebou. A bylo to skvělý.
Čekali mě přijímačky a ty jsem zvládla skvěle. Vzali mě na obě školy a já si vybrala gympl.
Čím víc se blížil konec školního roku, tím víc jsem měla práce. Snažila jsem se, aby ukončení základky bylo v pohodě.
A tak jsem řešila poslední třídní výlet, proslov za naši třídu na konci roku, objednání třídních mikin, organizaci školní soutěže, získávání peněz na školou adoptovaného chlapečka z Afriky, přičemž jsem zvládla získat vyznamenání pro svoje poslední vysvědčení ze základky a zvládla si užívat skvělej vztah s P. Bylo toho mnohem víc, a všechno tohle si bralo určitou daň.. Ale já to dělala ráda.
Základka skončila a já se s ní definitivně rozloučila. Byla jsem na naprosto skvělym rozlučáku 9.C (přičemž já chodila do 9.B, ale pár lidí včetně P mě tam zatáhlo a všichni mě tam přivítali). Byl to legendární večer/noc. Ale samozřejmě nejsem "třídozrádce" a byla jsem i na rozlučáku naší třídy - béčka. A ač tam nebylo tolik alkoholu jako u vedlejší třídy, bylo to skvělý rozloučení.
Přišly prázdniny a ty byli samozřejmě skvělý. S rodinou jsme byli v Maďarsku a na různých dalších místech. Tenhle rok byl vlastně docela štědrej. Na začátku roku jsem navštívila krásné Benátky a taky jsem byla s otcem v Holandsku. Ale zpět k prázdninám. Bylo naprosto šílený teplo a spoustu dní jsem trávila u bazénu s ledovým nápojem v ruce. /Sakra, teď jsem dostala chuť na meloun.


A ani nevím jak se to stalo, ale najednou tu bylo 1.září a já poprvé šla na gympl. Do mojí nové třídy. Mezi nový lidi. Ou.
Vlastně jsem si nemohla přát úžasnější, lepší třídu. Jsou tam lidi, se kterýma si mám co říct. Společně s "vedlejší" třídou kvintou jsme si udělali skvělou Halloween party. A jakmile skončí zima, určitě naše třída něco společně podnikne.
Učení ve škole je víc. Ale ne příliš. Jsem tam spokojená a líbí se mi tam. Ze začátku mi dost trvalo, než jsem v tom všem našla určitý smysl a dokázala si pro sebe urvat i nějaký ten volný čas, bez toho abych další den dostala čtyřku. Teď už jsem si na to všechno zvykla a je to skvělý.
Můj kluk P, je teď na intru. Což znamená, že je mnohem složitější se vidět. Ale miluju ho, jsme spolu přes 15 měsíců a náš vztah se ultra-mega-moc proměnil a zlepšil. Poznala jsem jeho rodinu a on tu moji. Těším se na každičkou chvíli, kterou můžu bejt s ním.
Moje ségra V se odstěhovala už v roce 2014, no moje nejstarší sestra L se odstěhovala až v roce 2015. Je to tu jiný. Mám ráda svůj klid a je skvělý, že teď všude nejsou hračky, hračky, jídlo a hračky. Neumím si představit, jak bych dřív stíhala se učit a ještě si hrát s malým Davídkem (jejím synem). Teď je tu klid, ale o nic nejsem "ochuzená".:D Často přijdou na návštěvu, nebo já k nim. Je to ideální. A skvělý.
Tenhle rok se stala hromada věcí, že to nejde všechno sepsat do jednoho článku. Od mých cest k P, až po budování "party house-u" na dvoře (který je teď už pod střechou).... je toho hodně.


-----------------------------------------------------------------------
Tenhle rok byl dost stresující. A vyčerpávající. Boj.
Ale byl naprosto skvělej a jsem neskutečně ráda za všechny zkušenosti, který jsem tento rok získala.
Na konci roku 2014 jsem si přála, abych se dokázala celej další rok smát.
A i když to nebylo vůbec malý přání, můžu teď uznat, že jsem se nasmála až až.
Všem přeju nádhernej, krásnej, šťastnej, vzrušující ale zároveň klidnej, Novej rok. A i když je to dokola omývaná věta - fakt bych si děsně přála, abychom všichni byli zdraví.
Usmějte se, skákejte, tančete, neopijte se až moc, množte se, nefetujte těžký drogy a cukroví nejezte před spaním.
- Effy, 2k15

Jo a, abych nezapomněla..
ehm, jakej že bude rok 2016?
LEGEN....
(počkej si)Help me! I'm......FEELING!

22. prosince 2015 v 18:11 | Effy
Jak jsem psala, tak se taky stalo. Ráno jsem brzy vstala i přes velký protestování mýho těla a šla k doktorce. Ta mi dala nový prášky na kašel a zvýšila dávku prášků na uklidnění kašle - aka prášky který taky působěj na člověka tak, že je potom unavenej, furt spí, no prostě je totálně zfetlej. = Takže počítám s tím, že budu spát tak 20 hodin denně.
Potom jsem šla do školy, abych tam dala pár dárečků. Dostala jsem dárky od tří lidí, z kterejch jsem hrozně nadšená.
Dostala jsem úžasně vonící parfém, knížku Dospěj (ta knížka je naprosto božská), náramek od Kejt, svíčku která voní po vanilce a furt ju musím fetovat a nakonec krásnej sešit, do kterýho mi Baruna napsala hrozně dlouhej seznam oblíbených skupin, písní a několik poznámek k tomu. Přála jsem si, aby mi ukázala co poslouchá ona, protože miluje metal. Kurva, ten seznam je neuvěřitelně dokonalej.
Jsem za všechno tohle moc vděčná.
Atmosféra v naší třídě byla krásná.
Vlastně jsem si nemyslela, že něco takovýho může existovat..
Moc jsem si to užila.

-No a jen tak btw, dneska se mi podařilo roztřískat obrazovku u mýho starýho notebooku. Bravo Effy, jsi moc šikovná. Ach, budeš navždy v mém srdíčku...
-Už je docela dost otravný, bejt furt doma a nemoct jít ven. Na druhou stranu jsou už pozítří Vánoce!

[//usmev-prosim!//]

doktor?

21. prosince 2015 v 23:55 | Effy

Je pondělí 21.prosince, skoro půlnoc. Píšu asi po měsíci dlouhého mlčení, který pro mě bylo dosti vyčerpávající. Články jsem nepsala ne proto, že bych snad neměla čas, ne proto, že bych snad neměla o čem a ne proto, že bych neměla chuť. Já vlastně ani nevím, proč jsem tak dlouho mlčela.


Dřív než na to samou únavou zapomenu, chci vám všem moc popřát krásné Vánoce. Ať si říká kdo chce, co chce - Vánoce jsou krásné - už jen proto, že jakmile je to jen trochu možné, rodina je víc pohromadě. A lidé si dávají dárky, lidé dostávají dárky, lidé si dělají vzájemně radost - a ač se stále omívá jedna a ta samá věta, že "Vánoce nejsou jen o dárkách", přeci jen jsou důležitou součástí Vánoc. Protože co je krásnější, než být s lidmi co máme rádi. A co je krásnější, než jim udělat radost alespoň malým dárkem. A proto prosím, zkuste se na Vánoce uvolnit, uvědomit si že tenhle krásnej vánoční čas je zase po roce tady a užijte si to.


Ale abych nezůstala jen u Vánoc... Poslední dny beru nějaký prášky, antibiotika, a vlastně všechno možný. Zítra jdu k doktorce (tentokrát už k mojí - první návštěvu jsem musela jít k jiné), už se moc těším až se na mě zas podívá a dle svých nesmyslných měřítek bude přemýšlet nad tím, jestli já zas nezhubla a jestli je to stále normální. Já budu zase poslušně přikyvovat že papám jak mám a to ji uspokojí natolik, že mě nechá být.
Po návštěvě doktorky navštívím gympl, kde dám pár dárků pro spolužáky. Mám ty lidi ráda. V naší třídě je asi dalších 5 lidí, co poslouchaj metal - no není to kurva boží?

* * *
Je tu milion dalších věcí o čem psát, ale jdu spát, sakra. Takže se mějte krásně, myslete na to kolik dobrý zmrzliny na světě existuje, usmějte se a nekuřte. ♥